تبلیغات
وبلاگ آموزش كامپیوتر و شبكه - مرجع کامل فولدر های ویندوز و مدیریت فایلها در ویندوز


درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

ابر برچسبها:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

مرجع کامل فولدر های ویندوز و مدیریت فایلها در ویندوز

نوشته شده توسط:هاشم انصاری پور
دوشنبه 5 بهمن 1388-01:00 ق.ظ

مقدمه


منظور از فایل مجموعه ای از نمونه های مختلف یك یا چند ركورد با ساختار مشخص است یا به طور صحیح تر می توان گفت كه فایل مجموعه ای از اطلاعات می باشد كه بر روی یك رسانه بصورت صفر و یك ذخیره می شوند .

فایل بر اساس محتویات و ساختار به3 دسته ی كلی تقسیم می شود :
فایلهای اسكریپتی یا
مقدمه


منظور از فایل مجموعه ای از نمونه های مختلف یك یا چند ركورد با ساختار مشخص است یا به طور صحیح تر می توان گفت كه فایل مجموعه ای از اطلاعات می باشد كه بر روی یك رسانه بصورت صفر و یك ذخیره می شوند .

فایل بر اساس محتویات و ساختار به3 دسته ی كلی تقسیم می شود :
فایلهای اسكریپتی یا متنی(Script File )
فایلهای باینری یا تصادفی (Binary File)
container ها (containers)

1.فایلهای متنی:

حاوی سطرهایی از كاراكتر ها می باشد كه پایان هر سطر با كاراكترهای End Of Lineیا همان دو كاراكتر LF(Line Feed) و CR(Carriage Return) مشخص می شود .

فایلهای متنی كاربرد های متفاوتی دارند و روش ساختن، باز كردن و خواندن این گونه فایلها برای برنامه های كاربردی و زبانهای برنامه نویسی متفاوت است. از جمله معروفترین فایلهای متنی فایلهای با فرمت TXT می باشد كه در واژه پرداز های ساده مثل Notepad نیز قابل ویرایش هستند .اكثر فایلهای Readme كه توضیحات نصب برنامه ها در آن نوشته شده اند نیز از همین نوع هستند. همچنین سورس اكثر برنامه ها با فرمت text ذخیره می شوند.

فایلهای اسكریپتی:

فایلهایی همچون فایل های خروجی مورد استفاده در چاپگر های post script یا فایلهای مورد استفاده در محیطWeb مثل html, htm و... كه فایلهای عمومی مورد استفاده درWeb و اینترنت هستند می باشند. همچنین فایلهای اختصاصی تری مثل XML, PHP, ASP نیز وجود دارند كه برای كارهای تخصصی تری مثل ساختن صفحات وب پویا (Active) مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این فایل های اسكریپتی در سیستم عامل های غیر ویندوزی مانند Unix, Linux , Novel Netware دارای كاربردهای متفاوت و گسترده می باشند.

2.فایل های باینری در در واقع فایلهایی هستند كه حاوی صفر و یك می باشند و در قالب آنچه در حافظه ی ماشین بصورت صفر ویك است ذخیره می شود. این فایلها برعكس فایلهای اسكریپتی دارای ساختار قابل استفاده در واژه پردازهایی همچون Notepad نمی باشند .

فایلهای باینری به دو صورت ذخیره می شوند : و Untyped :

1.فایلهای Typed كه حاوی یك نوع مشخص و با طول مشخص برای هر ركورد می باشد.

2. فایلهای Untyped كه دارای یك نوع ثابت و مشخص با طول مشخص نیستند.

فایلهای باینری دارای نوع (Typed) مثل انواع فایلهای بانك اطلاعاتی ، فایل تخت یا (Flat File) مثل FOX PRO , Paradox, Lotus , Dbase و... . این فایلها معمولا دارای یك Header می باشند كه در واقع اندازه ی مشخصی از ابتدای فایل است كه معمولاحاوی اطلاعاتی همچون طول فایل،تعداد ركورد، زمان ساخت، نام فیلدها ،طول فیلدها و... می باشد و بعد از این Header همه ی ركورد ها كه دارای یك طول و یك نوع می باشند قرار می گیرند.

فایلهای Untyped نیز معمولا دارای یك Header با طول مشخص می باشد كه مشخصات فایل در این Header كه معمولا در ابتدای فایل قرار می گیرد ذخیره می شودو بعد از ای قسمت حجم خاصی از اطلاعات كه دارای سازمان ركوردی مشخص نیستند ذخیره می شوند . از جمله این فایلها می توان به فایلهای صوتی ، تصویری ، Media و فایلهای اجرایی ، كتابخانه های كامپایل شده(*.Lib) و ... اشاره كرد.

3.Container ها :

در واقع فایلهایی هستند كه اشیاء در آنها ذخیره می شوند و مختص محیط های Object Oriented یا شی گرا می باشند. از جملهی این فایلها می توان به فایلهای DLL(Dynamic Link Library) ، فایلهای با پسوند OCX حاوی شی های COM را نام برد.

فولدر(Folder)

فولدر محلی برای ذخیره ی جدا از هم فایلها می باشد. فولدر را می توان به عنوان وسیله ای برای جدا سازی فایلها و طبقه بندی آنها تعریف كرد.

فولدر بر عكس فایل هیچگونه فضای منطقی بر روی دیسك اشغال نمی كند.

بسمه تعالی

انواع فولدر ها در Windows:

فولدر ها بطور كلی به دو دسته ی سیستمی و غیر سیستمی تقسیم می شوند.

فولدر های كلی در Windows XP:

در هنگام نصب ویندوز XP بر روی درایو ریشه(درایوی كه ویندوز بر روی آن نصب است) چهار فولدر به نامهای Documents and Settings Program Files , recycler ,System Volume Information (كه البته فولدر های Recycler و System Volume Information از نوع Protected System Files یا فایلهای حفاظت شده ی سیستمی هستند و به طور پیش فرض قابل دیدن نیستند.)

فولدر Documents and Settings :

این فهرست اصلی همانطور كه از نامش پیداست مربوط به اطلاعات كاربران ، اسناد آنها ، فایل های موقت اینترنتی و در كل حاوی تنظیمات آنهاست. زیر پوشه های این پوشه عبارتند از :

All users : محتویات این پوشه حاوی كلیه ی اسناد به اشتراك گذاشته شده ، محتویات Start Menu ، و سایر منابعی است كه در بین همه ی كاربران مشترك است . این پوشه حاوی زیر پوشه های زیر است:

Application Data : این پوشه حاوی اطلاعات نرم افزارهای نصب شده است كه برای هر كاربر متفاوت است.

Desktop : این پوشه حاوی كلیه ی آیكن هایی است كه در میان كلیه ی كاربران مشترك است.

Favorite : این پوشه حاوی آدرسهای favorite مشترك در بین كلیه ی كاربران است.

Shared Documents : این پوشه مربوط به اسناد به اشتراك گذاشته شده در بین كلیه ی كاربران است .

Start Menu : این پوشه حاوی كلیه ی آیتم های Start Menu می باشد كه در بین كلیه ی كاربران مشترك است.

Templates : این پوشه حاوی كلیه ی Template های Share شده در بین كاربران می باشد .

Default User: این پوشه مربوط به تنظیمات پیش فرض كاربری است كه در هنگامی كه یك كاربر برای اولین بار ایجاد میشود این تنظیمات بر روی آن اعمال می شود . كلیه ی زیر پوشه های این پوشه در پوشه ی كاربران دیگر سیستم هم وجود دارد.

پوشه هایی با نام كاربران سیستم كه در هر كدام تنظیمات و فایلهایآن كاربر وجود دارد.در هر كدام از این پوشه ها زیر پوشه های زیر وجود دارد :

Application Data : این پوشه حاوی اطلاعات نرم افزارهای نصب شده است كه برای هر كاربر متفاوت است.

Cookies : این فولدر حاوی كوكی های سایتهای بازدید شده توسط كاربر است.

Desktop : این پوشه حاوی آیكنهای Desktop كاربر میباشد .

Favorites : این پوشه حاوی كلیه ی آدرسهای Favorite كاربر می باشد .

Local Settings : این پوشه حاوی تنظیماتی از قبیل فایل های Offline اینترنت و History كاربر و ... می باشد .

My Documents : این پوشه شامل اسناد كاربر می باشد.

My Recent Documents :این پوشه شامل Short Cut كلیه ی فایلهایی است كه اخیرا توسط كاربر باز شده اند .

NetHood : این فولدر شامل كلیه ی فولدر ها و درایو هایی است كه كاربر بر روی شبكه به اشتراك گذاشته است.

PrintHood : این پوشه حاوی كلیه چاپگر هایی است كه كاربر بر روی شبكه به اشتراك گذاشته است.

Send to : از طریق این پوشه می توان گزینه هایی كه را در منوی Send To از منوی كلیك راست موجود است را ویرایش كرد.

Start Menu : این پوشه شامل كلیه ی برنامه های موجود در منوی Start می باشد .

Templates : این پوشه شامل كلیه ی Template هایی است كه كاربر میتواند در نرم افزارهای كاربردی استفاده كند.

UserData : این پوشه اطلاعات كاربر را تحت عنوان فایلهای XML در خود ذخیره می كند .

LocalService : این پوشه حاوی تنظیمات محلی پیش فرض برای سرویس های IE و Application Data و... می باشد.

NetworkService : این فولدر هم مربوط به امكانات بالا برای شبكه می باشد .

پوشه ی Program Files :

كلیه ی برنامه های كاربردی كه بر روی ویندوز نصب می شوند بر روی این فولدر ریخته می شود.

پوشه ی RECYCLER :

این پوشه مربوط بهRecycle Bin می باشد و كلیه ی فایلهایی كه در ویندوز Delete می شوند و به Recycle Bin انتقال میابند در این پوشه بصورت خاصی ذخیره می شوند .

پوشه ی System Volume Information :

این پوشه حاوی اطلاعاتی درباره ی volume می باشد و فایل های System Restory نیز دراین قسمت ذخیره می شوند و كلیه ی اطلاعات restore point ها در این قسمت ذخیره می شوند .

فولدر :Windows

اصلی ترین پوشه در Windows XP همین پوشه است . این پوشه حدودا شامل 1800 پوشه و بیش از 14000 فایل است كه در زیربصورت خلاصه به برخی از آنها اشاره می كنیم :

1. پوشه یaddins : این پوشه محتوی اطلاعات پیكر بندی برای Component های ویندوز مانند Fax می باشد .

2. پوشه ی AppPatch : این پوشه حاوی فایلهای Windows Compatibility DLL می باشد كه این فایلها برای همخوانی نرم افزارها و برنامه ها با ویندوز بكار می رود .

3 . Connection Wizard :این فولدر همانطور كه از نامش پیداست مربوط به ایجاد Network Connection جدید می باشد .

4.Cursors :این فولدر نشانگر های موس را در خود نگاه می دارد .

5. Debug : برخی اطلاعات سودمند برای بازیافت پس از خرابی سیستم را در خود نگه می دارد . فایلهای این پوشه نصب شبكه را در هنگام Setup ر گیری كرده و تنظیمات محیط كاربر را پشتیبان گیری می كند .

6. Downloaded Program Files :با باز كردن بعضی از صفحات وب كه دارای عناصر ActiveX یا انیمیشن های فلش می باشند پیغامی مبنی بر Download فایل ActiveX یا Flash player نمایش داده می شود و به ما می گوید كه باید برای دیدن كامل این صفحه باید فایل راDownload كنید ، اگر ما تائید كنیم فایل پس از Download در فهرست Downloaded Program Files قرار می گیرد .

7. Driver Cache : محتوی فهرستی بنام i386 می باشد كه در آن بسیاری از درایور های قابل شناختن برای Windows قرار دارد كه در هنگام نصب سخت افزار جدید در صورت شناسایی اتوماتیك ، دیگر نیازی به استفاده از CD ویندوز نمی باشد.

8. Fonts :تمام فونت های نصب شده بر روی ویندوز در این محل نگهداری می شوند .

9. Help :این فهرست شامل كلیه ی فایل های بخش Help and Support می باشد .

10. پوشه ی ime : این فولدر مربوط به Speech Engine ویندوز می باشد .

11. پوشه ی inf :حاوی فایلهای inf و اطلاعات مورد نیاز برای نصب سخت افزار می باشد .

12. پوشه ی Installer : این فهرست مربوط به سیستم Windows Update می باشد و فایل هایی توسط Windows Update دانلود می شوند در این پوشه نگهداری می شوند .

13. java : حاوی هر گونه اپلت جاوا و كتابخانه ی كلاسهایی است كه مكن است در فرمان پیمایش در اینترنت یا اینترانت دریافت كرده باشید .

14. فهرست Media : این فهرست فایلهای صوتی سیستم را در خود نگه می دارد . وقتی برای رخداد های سیستم عامل صدا هایی را اختصاص می دهید فایلها از این پوشه خوانده می شوند .

15. Msagent :مربوط به Microsoft Agent می باشد كه شخصیتی كارتونی است و می توان از آن بوسیله ی یك سند یا صفحه ی وب كمك گرفت .

16. MsApps : مكانی را برای نصب برنامه های كاربردی مختلف Microsoft فراهم می كند و بطور پیش فرض حاوی زیر پوشه ی Msinfo می باشد .

17. Offline Web Pages : هر صفحه وب یا محتویات آنها را كه برای نگهداری در حالت Offline انتخاب كرده ایم را در خود نگه می دارد .

18. PcHealt : این فولدر مربوط به پیكر بندی سیستم می باشد .

19. Prefetch : وقتی ما یك فایل EXE را اجرا می كنیم در این فهرست یك فایل ایجاد شده و كلیه ی فایلهای لود شده در حافظه و آدرس آنها و یكسری اطلاعات دیگر مربوط به آن را در این فایل ذخیره می كند .

20. فولدر Pss : در این فولدر نسخه های پشتیبان فایلها یSystem.ini ,Win.ini ذخیره می شوند .

21.فولدر Registration :حاوی اطلاعات رجیستری رمز گذاری شده ی ویندوز برای نسخه ی نصب شده ی آن می باشد.

22.پوشه ی Repair :حاوی كپی های پشتیبان از برخی فایلهای ضروری سیستم است كه می توانید در صورت بروز اختلال در سیستم آنها را باز یابی كنید . فایل setup نقشه ای از تمام فایل های سیستمی ضروری Windows XP كه در حین نصب ویندوز نصب شده اند را فراهم می كند. از این فایل میتوان به عنوان راهنمایی برای ترمیم فایلهایویندوز استفاده كرد .

23. پوشه ی Resource :این فولدر مربوط به scheme های ویندوز بوده وskin های ویندوز رادر خود نگاه می دارد.

24. فولدر Security : حاوی اطلاعاتی در رابطه با مكانیزمهای امنیتی در ویندوز می باشد .

25. SoftwareDistribution : این فولدر مربوط به Update های ویندوز و نرم افزار های آن است .

26. فولدر System : این پوشه فایل های سیستم 16 بیتی ای راكه برای برنامه های كاربردی تحت Win 3.x ممكن است مورد نیاز باشد را در خود نگاه می دارد و همچنی برخی از امكانات سازگاری با برنامه های 16 بیتی ویندوز كه نیاز به استفاده از پوشه ی سیستم را دارند فراهم می كند .

27. فولدر System 32 : این فهرست اصلی ترین فولدر پوشه ی Windows می باشد كه حاوی تمامی فایل های حیاتی ویندوز می باشد .

28. پوشه ی Tasks :این فولدر مربوط به scheduled Tasks می باشد و كلیه ی Task هار آن ذخیره می شود .

29. پوشه ی Temp : این فولدر برای ذخیره ی موقت فایلهای برنامه ها در حین نصب می باشد .

30. Twain_32 : این فهرست حاوی فایلهایی است كه از Scan كردن تصاویر پشتیبانی می كند .

31 . پوشه ی Web : این فولدر حاوی اسناد وبی است كه فراهم كننده ی اطلاعات نشان داده شده در زمان log on ، نمونه های صفحات وب مقدماتی كه در ویندوز بكار گرفته می شوند و زیر پوشه هایی كه حاوی Walpaper های به نمایش در آمده شده روی Desktop هستند .

Folder Options

Folder Options پنجره ای است كه در آن تنظیمات فولدر ها و فایلها را برای Explorer انجام می دهند.

برای باز كردن Folder Options باید آنرا از پنجره ی Control Panel دابل كلیك كرد.

پس از باز شدن پنجره ای مطابق شكل زیر ظاهر می شود :

در ابتدای باز شدن پنجره در ابتدا تب General ظاهر می شود كه شامل قسمت های زیر می باشد :

Tasks , Browse folders , Click items as follows

General Tab :

1. قسمت Tasks از تب General :

انتخاب گزینه ی اول از این قسمت باعث می شود كه Task bar سمت چپ در پنجره ی My Computer نشان داده شود .

گزینه ی دوم بر عكس گزینه ی اول عمل می كند و با انتخاب آن پنجره ی My Computer بصورت كلاسیك نشان داده شود.

2.قسمت brows Folders از تب General :

انتخاب گزینه ی اول از این قسمت باعث می شود كه كلیه ی فولدر هایی را كه ما در My Computer باز می كنیم در همان پنجره ی اولی نمایش داده شوند .

در اینجا هم گزنه ی دوم بر عكس گزینه ی اول عمل كرده و هر فولدر را در پنجره ی جداگانه ای نشان می دهد .

3. قسمت Click items as follows از تب General :

در این قسمت گزینه ی اول باعث فعال شدن حالت Single Click یا تك كلیك در ویندوز می شود .

با فعال كردر این گزینه دو گزینه ی دیگر فعال می شوند:

كه گزینه ی اول كه بصورت پیش فرض فعال است باعث می شود كه عنوان آیكن ها بصورت زیر خط دار نمایش داده شوند ولی گزینه ی دوم حالتی را فعال می كند كه تنها با اشاره كردن موس بر روی آیكن عنوان آن زیر خط دار نمایش داده می شود .

گزینه ی دوم از قسمت Click items as follows كه به صورت پیش فرض فعال می باشد حالت معمولی یا همان دابل كلیك را فعال می سازد .

View Tab :با انتخاب این تب پنجره ی Folder Options به شكل زیر ظاهر می شود:

در قسمت Folder views می توان بوسیله ی دكمه ی Apply to all folders تنظیماتی را كه در قسمت Advance settings اعمال كرده ایم را بر روی كلیه ی فولدر های سیستم اعم از سیستمی و غیر سیستمی اعمال كنیم یا بوسیله ی دكمه ی Reset all folders تمام تنظیمات اعمال شده را بر گردانیم.

در قسمت Advance settings كزینه های زیادی برای تنظیمات فولدر و فایلها و یا Explorer ویندوز وجود دارد كه در زیر به اختصار هر كدام را توضیح می دهیم :

1. تنظیمات فایلها و فولدر ها :

فعال بودن گزینه ی اول باعث می شود كه Explorer به صورت اتوماتیك برای یافتن درایو ها و چاپگر های شبكه جستجو كند.

گزینه ی دوم باعث می شود كه در tool tip نمایش داده شده برای فولدرها اطلاعاتی هم در باره ی فایلها ی موجود در فولدر داده شود .

فعال بودن گزینه ی سوم باعث می شود تا در Windows Explorer هنگامی كه بر روی فولدری در نمودار درختی تك كلیك میكنیم علاوه بر نشان دادن فایلهای داخل آن پوشه زیر فهرستهای بعدی را هم در درخت نشان دهد .

گزینه ی چهارم در صورتی كه فعال باشد محتویات فولدر های سیستمی در My Computer بدون نشان دادن صفحه ی هشدار نشان داده می شوند .

گزینه ی پنجم باعث می شود تا كل مسیر فولدر جاری را تا درایو ریشه در Address Bar نشان دهد .

گزینه ی ششم نیز باعث می شود تا كل مسیر فولدر در نوار عنوان نیز نشان داده شود .

گزینه ی هفتم : وقتی كه ما خاصیت view ی یك فولدر حاوی عكس را در حالت thumbnails قرار می دهیم در صورت زیاد بودن تعداد عكس ها سیستم برای نشان دادن تصویر همه ی عكسها شروع به كش (cache) كردن محتویات عكسها می كند ، در صورتی كه گزینه ی ذكر شده فعال باشد ، از این كار جلوگیری شده در نتیجه RAM سیستم جهت برنامه های دیگر خالی می ماند .

تنظیمات فایل های مخفی و سیستمی:

در این قسمت گزینه هایی برای تنظیمات نشان دادن فایل های سیستمی و مخفی وجود دارد .

گزینه ی اول : اگر فعال باشد كلیه ی فایلها و فولدر هایی كه دارای صفت مخفی هستند نمایش داده نمی شوند .

گزینه ی دوم برعكس گزینه ی اول عمل می كند.

گزینه ی سوم پسوند فایلهایی را كه توسط سیستم عامل شناخته شده اند را نمایش نمی دهد .

گزینه ی چهارم فایلهای سیستمی محافظت شده ی ویندوز را از دید كاربر مخفی می كند .

گزینه ی پنجم اگر فعال باشد پنجره های باز را بصورت جدا جدا پردازش می كند وگرنه پنجره ها بسته به نوعشان بصورت گروهی پردازش می شوند .

مدیریت فولدر ها و صفحات وب :

این قسمت حاوی تنظیماتی برای مدیریت فولدر ها و صفحات وب می باشد :

گزینه ی اول : هر دو را به یك صورت نشان داده و مدیریت می كند .

گزینه ی دوم: قسمتهای هر دو را نشان میدهد و بصورت تك تك پردازش می كند .

گزینه ی سوم : قسمتهای ر دو را نشان داده اما به یك صورت پردازش می كند .

گزینه ی چهارم: در صورتی كه فعال باشد آخرین تنظیمات View برای هر فولدر ذخیره می شود .

گزینه ی پنجم : آخرین فولدری را كه در هنگام shut downكردن سیستم باز بوده را پس از restart دوباره بر میگرداند.

گزینه ی ششم : آیكن Control Panel را در My Computer قرار می دهد .

گزینه ی هفتم : از این قسمت فایلهای كمپرس شده NTFS را به صورت رنگی نمایش می دهد .

اگر گزینه ی هشتم : فعال باشد با نگه داشتن موس بر روی عناصرDesktop توضیح كوچكی درباره آن آیتم داده می شود.

اگر گزینه ی نهم : فعال شود تب Sharing از پنجره ی properties فایل در حالت ساده نشان داده می شوند و در این حالت نمی توان سطح دسترسی را برای كاربران مختلف در شبكه تعیین كرد .

دكمه ی Restore Defaults كلیه ی تنظیمات را به حالت پیش فرض بر می گرداند.

تب File Types :

قسمت Registered File types :

این لیست كلیه ی انواع فایلهای شناخته شده در ویندوز را در بر می گیرد و می توان عناصر این لیست را حذف یا اضافه كرد .

در زیر این لیست دو گزینه به نام های New و Delete وجود دارد كه گزینه ی New برای اضافه كردن به لیست و دكمه ی Delete برای حذف از لیست بكار می رود .

هنگامی كه فایلی را انتخاب كنیم دكمه ی Change فعال میشود كه به وسیله ی آن می توان برنامه ای را كه فایل را باز می كند تغییر داد .

دكمه ی Advance : از طریق این دكمه میتوان آیكن فایل انتخاب شده را تغییر داد یا طریقه ی باز شدن آنرا معرفی كرد .

تب Offline Files :

نكته:

برای فعال كردن محتویات این Tab باید گزینه ی Fast User Switching را در قسمت User Accounts غیر فعال كنیم .

این تب مربوط به فایل های Offline ویندوز می باشد .

گزینه ی اول : ‍‍ Enable Offline Files :

برای فعال شدن سرویس این گزینه باید فعال شود .

گزینه ی دوم : Synchronize all offline files when logging on

: این گزینه در صورت فعال بودن در هنگام ورود به شبكه فایل های Offline را با فایل های موجود بر روی شبكه تطابق میدهد.

گزینه سوم : Synchronize all offline files before logging off :

در صورت فعال بودن این گزینه كلیه فایلهای Offline قبل از خروج از شبكه تطابق داده می شوند .

در صورت فعال بودن گزینه ی چهارم هر n دقیقه یك پیغام یاد آوری كننده نشان داده می شود . (=n میزان زمان تعیین شده )

گزینه ی پنجم : Create an Offline Files shortcut on the desktop :

یك آیكن Shortcut از فایلهای Offline بر روی Desktop درست می كند .

گزینه ی ششم : Encrypt Offline Files to secure data :

فعال كردن این گزینه باعث می شود كه ویندوز فایلهای Offline را بصورت فایلهای امنیتی پنهان در آورد .

در پایین صفحه یك ولوم كشویی وجود دارد كه با آن می توان میزان گنجایش فولدر فایلهای Offline را نصبت به ظرفیت دیسك تعیین می كند .

در انتها 3 دكمه : Delete Files و View Files و Advance وجود دارند .

دكمه Delete Files : این دكمه فایلها را از روی سیستم پاك می كند .

دكمه ی View Files :این دكمه كلیه فایلهای Offline را نشان می دهد .

دكمه ی Advance : این دكمه مربوط به تنظیمات مربوط به قطع ناگهانی شبكه یا یك كامپیوتر كه ما آدرس آن را در تنظیمات وارد كرده ایم می باشد .

تالیف مطالب توسط هاشم انصاریپور

کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع (‍Computerize.mihanblog.com  یا ‍Computerize.blogfa.com) بلامانع می باشد.

با تشکر.


نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 4 بهمن 1388 08:45 ب.ظ

swiss army knife wenger
جمعه 17 اسفند 1397 08:29 ب.ظ
The weigt of thiѕ swiss army knife is also liցht.
swiss army knife movie
چهارشنبه 1 اسفند 1397 02:52 ب.ظ
The first keү with any Swiss army knife.
defenders 2 hack
پنجشنبه 28 دی 1396 01:30 ق.ظ
سلام شما ذهن دارید که پلتفرم وبلاگ شما کار میکنید
با؟ من به زودی بلاگ خود را شروع می کنم، اما من داشتن یک
سخت است انتخاب بین BlogEngine / وردپرس / B2evolution و دروپال.
من دلیل آن را پرسیدم زیرا طرح شما به نظر می رسد متفاوت است و بیشتر وبلاگ ها و من به دنبال چیزی است
منحصر بفرد. پ.ن. متاسفم برای بودن در مورد موضوع اما مجبور شدم بپرسم!
stds testing
شنبه 13 آبان 1396 05:30 ب.ظ
پست بزرگ من به طور مداوم به بررسی این وبلاگ و
من تحت تأثیر قرار گرفتم اطلاعات بسیار مفید به خصوص بخش باقی مانده :) I
برای این اطلاعات بسیار مراقب باشید. من به دنبال این اطلاعات خاص برای مدت طولانی بودم
زمان. متشکرم و موفق باشید.
feet problems
شنبه 18 شهریور 1396 01:30 ب.ظ
Wow, this paragraph is nice, my younger sister is analyzing these kinds of things,
therefore I am going to convey her.
How do you get taller?
شنبه 14 مرداد 1396 09:13 ق.ظ
I am genuinely pleased to read this web site posts which includes
tons of useful information, thanks for providing these kinds of statistics.
Sabrina
سه شنبه 10 مرداد 1396 08:47 ب.ظ
Hi there, You have done a great job. I'll certainly
digg it and personally recommend to my friends. I'm confident they
will be benefited from this site.
Abigail
جمعه 16 تیر 1396 07:50 ب.ظ
I have read so many posts concerning the blogger lovers however this paragraph is really a nice article,
keep it up.
std clinics near me
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:01 ق.ظ
بسیار چلیپا از خود نوشتن در حالی که
صدایی مناسب در آیا نه حل و فصل بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون پاراگراف شما قادر به من مؤمن متاسفانه فقط برای کوتاه در حالی که.
من با این حال کردم مشکل خود را با فراز در منطق
و شما خواهد را خوب به پر کسانی که معافیت.
که شما در واقع که می توانید انجام من خواهد قطعا بود در گم.
Fredericka
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 10:12 ق.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching for
truck
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 12:58 ب.ظ
It is in point of fact a great and useful piece of information. I'm
glad that you just shared this useful info
with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر